Lek zwalczający przeziębienie, a także wszyskie jego uciążliwe objawy

Grypolek® oddziałuje skutecznie na każdy objaw, który towarzyszy przeziębieniu: ból głowy, mięśni, czy gardła, katar oraz kaszel. Dzięki temu szybko poczujemy ogólną ulgę, co przełoży się na nasze lepsze funkcjonowanie i samopoczucie.

Szczegóły

Grypolek®, czyli jak skutecznie
zwalczyć przeziębienie

Producenci prześcigają się w oferowaniu coraz to nowych leków na przeziębienie. Pacjent, który szybko pragnie wrócić do zdrowia, niejednokrotnie sięga po pierwszy lepszy preparat, ale bardzo często okazuje się, że poprawa następuje jedynie częściowo. Dzieje się tak dlatego, że wiele leków działa wybiórczo. Inaczej jest jednak w przypadku Grypoleku®. Czym zatem, wyróżnia się na tle innych, konkurencyjnych produktów?

Gorączka i bóle

Są pierwszymi z objawów, które informują, że nasz organizm padł ofiarą infekcji. Paracetamol zawarty w Grypoleku® szybko przywraca prawidłową temperaturę ciała i niweluje stany bólowe, które pojawiają się podczas infekcji.

Katar

Grypolek® skutecznie zmniejsza obrzęk naczyń krwionośnych, dzięki czemu, możemy odetchnąć pełną piersią, bez efektu zatkanego czy suchego nosa.

Kaszel

Bez względu na to czy suchy, czy mokry, zawsze zakłóca nasze normalne działanie.
Składniki Grypoleku® nie tylko łagodzą jego intensywność, ale także, ułatwiają odkrztuszanie.

Grypolek® to lek inny niż wszystkie

Przede wszystkim Grypolek® działa kompleksowo na wszystkie, a nie tylko na niektóre, objawy przeziębienia:

Gorączka

Stwierdzenie gorączki w organizmie, wskazuje nie tylko na podwyższenie ciepłoty ciała, ale też na szereg procesów zapalnych wywołanych infekcją wirusową lub bakteryjną.

Ból

Ból można zdefiniować jako reakcję systemu nerwowego na drażniące impulsy. Mogą one pochodzić z ciała, choć nie zawsze tak jest. W przeziębieniu, najczęstszym bólem jest ból głowy oraz mięśni.

Kaszel suchy i mokry

Kaszel jest mechanizmem obronnym organizmu, wspomagającym oczyszczanie dróg oddechowych. Kaszel suchy (nieproduktywny) nie powoduje odkrztuszania wydzieliny. Wynika on z drażnienia błony śluzowej oskrzeli. Jest męczący i uciążliwy. Kaszel mokry (produktywny) pojawia się najczęściej, jako następstwo kaszlu suchego. Jego cechą charakterystyczną jest odkrztuszanie zalegającej wydzieliny.

Zatkany nos i katar

Katar i zatkany nos to najczęstsze objawy przeziębienia. Organizm broniąc się przed zarazkami wytwarza wydzielinę, która blokuje swobodne oddychanie.

A co z katarem?

Przy stosowaniu Grypoleku® powiedzenie: „Katar leczony i nieleczony trwa tydzień”, nie jest zasadne. Pseudoefedryna, zawarta w preparacie, bardzo szybko zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa, obkurczając rozszerzone naczynia krwionośne. Nie pozostawia przy tym odczucia wysuszenia i zniszczenia śluzówki, po ustąpieniu kataru.

Jak działa Grypolek®?

Dzięki odpowiednio dobranym substancjom, oddziałujący na powyższe objawy Grypolek® z równą intensywnością zwalcza każdy z nich jednocześnie.

Substancje

Dzięki aktywnym substancjom: dekstrometorfanie i gwajafenezynie, Grypolek® skutecznie walczy z kaszlem suchym i mokrym. Paracetamol wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.
Pseudoefedryna zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa.

Skuteczność

Grypolek® działa kompleksowo na każdy rodzaj bólu, występujący przy przeziębieniu i grypie. Wspomaga walkę z kaszlem i katarem. Działa szybko i skutecznie. Poprawia drożność dróg oddechowych oraz oczyszcza zatoki i nos. Poczujesz się lepiej już po pierwszej dawce leku.

PRZEZNACZENIE

Produkt leczniczy Grypolek® mogą stosować dorośli i dzieci powyżej 6 r.ż., w stanach grypowych i przeziębieniu. Dzięki jego użyciu, szybko poczujemy ogólną ulgę, co przełoży się na nasze lepsze funkcjonowanie.

Dostępność

Nasze preparaty znajdziesz w aptekach na terenie całego kraju

Znajdź aptekę
logo-vitana_acne

Zapoznaj się z ulotką

Co to jest lek Grypolek® i w jakim celu się go stosuje:

GRYPOLEK®, 24 tabletki powlekane
Paracetamolum + Guaifenesinum + Pseudoephedrini hydrochloridum + Dextromethorphani hydrobromidum

ZAWARTOŚĆ SUBSTANCJI CZYNNYCH:
1 tabletka powlekana zawiera: 325 mg paracetamolu, 200 mg gwajafenezyny, 30 mg pseudoefedryny chlorowodorku i 15 mg dekstrometorfanu bromowodorku.
WYKAZ SUBSTANCJI POMOCNICZYCH:
Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana, karboksymetyloskrobia sodowa, krzemionka koloidalna, magnezu stearynian, Opadry Yellow Y-5-12821: Hypromeloza,
Hydroksypropyloceluloza (E 463), Tytanu dwutlenek (E 171), Makrogol, D&;C Yellow # 10 Al.Lake, FD&;C Yellow # 6 Al.Lake, wosk Carnauba (E 903).
POSTAĆ FARMACEUTYCZNA I ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA:
tabletki powlekane.
SPOSÓB I DROGA PODANIA:
Doustnie. Zazwyczaj stosowana dawka leku GRYPOLEK®, to:
- Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 2 tabletki co 6 do 8 godzin, nie więcej niż 8 tabletek na dobę, lub wg przepisu lekarza.
- Dzieci od 6 do 12 lat: 1 tabletka co 6 do 8 godzin, nie więcej niż 4 tabletki na dobę, lub wg przepisu lekarza. Dorośli nie powinni przyjmować leku przez okres dłuższy niż 10 dni, a dzieci 5 dni. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.
Inne ostrzeżenia specjalne:
Ostrzeżenia i środki ostrożności.
Lek zawiera paracetamol.
Leku Grypolek® nie należy stosować jednocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol, sympatykomimetyki (leki zmniejszające przekrwienie błony śluzowej nosa, środki hamujące łaknienie lub leki psychostymulujące o działaniu podobnym do amfetaminy) oraz pochodne morfiny ze względu na ryzyko przedawkowania. Nie stosować dawek większych niż zalecane. Należy zasięgnąć porady lekarza jeśli kaszel utrzymuje się ponad 7 dni, a gorączka dłużej niż 3 dni. W przypadku gdy wystąpi nerwowość, zawroty głowy, bezsenność, należy odstawić lek i skonsultować się z lekarzem. Stosowanie leku u pacjentów z niewydolnością wątroby, nadużywających alkoholu oraz niedożywionych zwiększa ryzyko uszkodzenia wątroby. Należy zachować ostrożność w przypadku stosowania leku u osób ze zwolnionym metabolizmem, np. u osób w podeszłym wieku, ze względu na większe prawdopodobieństwo występowania działań niepożądanych związanych ze stosowaniem dekstrometorfanu. Lek zawiera barwniki azowe, które mogą powodować reakcje alergiczne.
Instrukcja użycia:
Działanie i wskazania do stosowania:
GRYPOLEK® jest to lek złożony z czterech substancji czynnych, stosowany w ogólnych stanach przeziębienia, bólach głowy i mięśni, gorączce, bólach gardła, nieżycie nosa oraz kaszlu spowodowanym przeziębieniem. Paracetamol wykazuje działanie przeciwgorączkowe i przeciwbólowe. Chlorowodorek pseudoefedryny obkurcza naczynia krwionośne, a tym samym udrażnia nos i zatoki ułatwiając swobodne oddychanie. Bromowodorek dekstrometorfanu działa skutecznie przeciwkaszlowo, szczególnie w przypadku suchego, drażniącego kaszlu. Gwajafenezyna jest środkiem wykrztuśnym, który pobudza błonę śluzową oskrzeli do produkcji śluzu. Powoduje rozrzedzenie i upłynnienie wydzieliny, co ułatwia jej odkrztuszanie.
Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Dzieci do lat 6. Nadciśnienie, choroby serca, cukrzyca, nadczynność tarczycy, utrudnione oddawanie moczu związane z chorobami prostaty, ciężka niewydolność nerek i wątroby, niedokrwistość. Jednoczesne stosowanie z innymi lekami zawierającymi paracetamol. Stosowanie leków przeciw chorobie Parkinsona, leków przeciwdepresyjnych, zawierających inhibitor monoaminooksydazy oraz w ciągu dwóch tygodni od zakończenia leczenia inhibitorami monoaminooksydazy.
Interakcje z innymi lekami i inne rodzaje interakcji:
Leki przyśpieszające opróżnianie żołądka, np. metyklopramid przyspieszają wchłanianie paracetamolu, natomiast leki opóźniające jego opróżnianie np. propantelina, a także cholestyramina i wszystkie cholinolityki mogą opóźniać jego wchłanianie. Paracetamol stosowany razem zryfampicyną, lekami przeciwpadaczkowymi, barbituranami zwiększa ryzyko uszkodzenia wątroby, natomiast z zydowudyną może nasilać toksyczne działanie tej substancji na szpik kostny. Paracetamol wydłuża okres półtrwania chloramfenikolu oraz zwiększa jego toksyczność, może nasilać także działanie leków przeciwzakrzepowych (kumaryny).Obserwacje interakcji między symaptykomimetykami (efedryna, noradenalina) i lekami hipotensyjnymi o działaniu ośrodkowym (gwanetydyna, metylodopa) wskazują, że stosowanie pseudoefedryny może powodować wzrost ciśnienia tętniczego i zaburzenia rytmu serca. Leki hamujące funkcjonowanie cytochromu CYP2D6 np. fluoksetyna, haloperidol, chinidyna, wenlafaksyna mogą powodować hamowanie metabolizmu dekstometorfanu. Równoczesne stosowanie leków zawierających pseudoefedrynę oraz niektórych środków dietetycznych zawierających pochodne efedryny zwiększa ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Ze względu na duże prawdopodobieństwo wystąpienia interakcji nie stosować z lekami z grupy inhibitorów monoaminooksydazy (MAO) oraz w ciągu dwóch tygodni od zakończenia leczenia, a także z inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny.
Ciąża i karmienie piersią:

Leku GRYPOLEK® nie należy stosować u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią.
Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn:
W czasie stosowania leku GRYPOLEK® należy zachować ostrożność w trakcie prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn, z uwagi na możliwość wystąpienia działań niepożądanych ze strony ośrodkowego układu nerwowego, np. senność, halucynacje.
Działania niepożądane:

Każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Substancje czynne wchodzące w skład leku GRYPOLEK® rzadko powodują wystąpienie następujących działań niepożądanych, nudności, wymioty, zgaga, zaburzenia czynności wątroby, zaburzenia rytmu serca, zmiany ciśnienia krwi oraz zmiany w obrazie morfologicznym krwi, w postaci: niedokrwistości(zespół objawów chorobowych spowodowany niedoborem żelaza), methemoglobinemii (stan, w którym hemoglobina zawiera trójwartościowy zamiast dwuwartościowego jon żelaza, tracąc zdolność do przenoszenia tlenu), agranulocytozy (choroba, wywołana znacznym zmniejszeniem się liczby granulocytów, jednego z rodzajów białych krwinek) zawroty głowy, zaburzenia widzenia, czucia i smaku, senność, niepokój, nerwowość, halucynacje, pobudzenie psychomotoryczne. Lek może powodować wystąpienie napadu astmy oraz zmiany skórne. Inne działania niepożądane to: zaburzenie czynności nerek, kamica moczowa (choroba związana z kształtowaniem się kamieni w nerkach) oraz zatrzymanie moczu. Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie możliwe objawy niepożądane nie wymienione powyżej, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Przedawkowanie:
Nie stosować dawek większych niż zalecane, ze względu na duże prawdopodobieństwo wystąpienia działań niepożądanych, które mogą objawiać się zaburzeniami ze strony układu pokarmowego: nudności, wymioty, bóle brzucha, żółtaczka, biegunka oraz układu nerwowego: zaburzenia psychiczne, senność, a także zaburzeniami układu sercowo-naczyniowego, m.in. zaburzenia rytmu serca, wzrost ciśnienia tętniczego. W przypadku wystąpienia ww. objawów należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Nie stosować tego leku, po upływie terminu ważności zamieszczonego na pudełku.
Warunki przechowywania:
Przechowywać w suchym miejscu, w zamkniętym opakowaniu.
Lek przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
Podmiot odpowiedzialny
i Wytwórca:
KATO Labs Sp. z o.o.,
ul. Marszałkowska 138/82,
00-004 Warszawa.

Numer pozwolenia na dopuszczenie do obrotu: 4394, wydane przez Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Informacje o kategorii dostępności:
Lek wydawany bez recepty.